Dilekçe Örnekleri

Cimer Dilekçe Örneği

Her bir TÜRK vatandaşının dilekçe ve başvuru konusun da anayasal olarak hakkı bulunmaktadır. Bu haklarını kullanabilmeleri adına 2015 yılında herhangibir prosedüre bağlı kalmaksızın etkin bir şekilde kullanabilmesi adına CİMER Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi servisi kurulmuştur. Normal şartlar da Cimer web sitesi üzerinden sizden istenen bilgileri doldurmanız halinde ilgili departmana çok kısa süre içerisinde ulaşıp ilgilenilmektedir. Bir diğer konu ise Cimer dilekçe örneği nasıl hazırlanır bu konuda epeyce soru gelmektedir.

Cimer Dilekçesi Nasıl Yazılmalıdır?

Cimer kurulmadan önceki zamanlarda bir çok dilekçe başvuruları karşılıksız kalmış ve bunun üzerine devlet tarafından alternatif bir yol olarak vatandaşların hizmetine sokulmuştur. Oluşturacağınız şikayet ve istekleri titizlikle inceleyip çok hızlı bir şekilde dönüş alabilirsiniz. Bu noktada CİMER’e başvuru yapmadan önce Cimer dilekçe örneği incelenmelidir.

Cimer Dilekçesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cimer dilekçe örneği hazırlarken nelere dikkat edilmeli bunları belirlemelisiniz. Dilekçenizi hazırlarken gereksiz detaylardan kaçınıp anlaşılabilir bir dilde ve ne istediğinizi net olarak ifade ederseniz talep ve şikayetlerinize daha hızlı dönüşler sağlanacaktır. Bununla birlikte dilekçeniz de imla kurallarına elinizden geldiğince dikkat ediniz. Okunaklı, özenli ve imla kurallarına uygun yazılan talep ve başvurularınız en kısa süre içerisinde ilgili birim tarafından cevaplanacaktır.

Eğer dilekçe yazmayı bilmiyorsanız yakınınızda bulunan ve dilekçe yazmayı bilen birisinden yardım isteyebilirsiniz. Aşağıda örnek bir CİMER dilekçe örneğini ekliyoruz.

Cimer Dilekçe Örneği

T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM
MERKEZİ MAKAMINA;
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06550 Beştepe – ANKARA

BAŞVURAN :
Ad – Soyad :
Adres :
iletişim :

TALEP KONUSU : Sağlık Bakanlığı

AÇIKLAMALAR :
1-…(Bu bölüme anlaşılabilir bir açıklama yazabilirsiniz)
2-…

SONUÇ ve TALEP : Yukarıda kısaca açıklamaya çalıştığım nedenlerle, ilgili sorunun giderilmesini saygılarım ile arz ve talep ederim.

2 Yorum

  1. Iyi gunler covit 19 hk yazmak istiyorum. 10/07/2021 tarihinde romanyaya geldim. Asi karti olusturarak. Asi kartimi geldigim ulke tanimadi tek doz asi oldugum. icn. Daha önce kovit gecirdigim icin 2 doz olmus gibi. Gibi tanimadi geldigim ulke ne yapmaliyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu