Barodan Avukat Talebi Dilekçe Örneği

Barodan Avukat Talebi Dilekçe Örneği

Maddi anlamda avukat tutmaya yeterliliği olmayanlar için devletin vatandaşlarına sunmuş olduğu hukuki destek alınabilmesi için adli yardım adı altında destek sunulmaktadır. Bu bağlamda öncelik olarak barodan avukat talep edebilmeniz için ne gerekli buna değinelim. Öncelik olarak parasal manada yetersiz olduğunuza dair belgeyi ilgili mahkemeye veya adliye birimine ibraz edilmesi sonucunda hukuki yardım alabilmeniz için harçlardan muaf olursunuz. Yine aynı şekilde ilgili adliye biriminin onayından sonrada baro tarafından bir avukat tarafınıza görevlendirilecektir. Yine bu avukat görevlendirilmesiyle alakalı olarak Baro’dan direkt olarak bazı belgeler sizden talep edilmektedir ve bu istenen belgeler içerisinde avukat isteği dilekçesinin de yazılması gerekmektedir.

Barodan Avukat Talebi Dilekçesi

Aşağıda örnek olarak sizlere arz etmiş olduğumuz dilekçe Aile Mahkemesi’ne şeklinde konu alınmıştır. Sizler hangi mahkemeyle ilgili işlem veya talebiniz varsa, başlık alanına o mahkemenin ismi, Açıklamalar kısmınada kendi durumunuzla alakalı bilgi sunmalısınız. SONUÇ ve TALEP alanında de talebinizle alakalı kısaca bilgi geçebilirsiniz.

Barodan Avukat Talebi Dilekçe Örneği

İSTANBUL  BAROSU  MÜDÜRLÜĞÜNE

Ben davacı olarak  eşim  …………………….’DAN  boşanmak  istiyorum. Fakat parasal imkanlarım kısıtlı olduğundan ve avukat ihtiyacım olduğundan kaynaklı AİLE MAHKEMESİNDE  görülecek boşanma davam amacıyla baronuz doğrultusundan tarafıma avukat belirleme edilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

TALEPTE  BULUNAN

DAVACI     :

ADRES       :

KONUSU    : BARODAN AVUKAT  TALEBİ

AÇIKLAMALAR: Var ise

……/……/…..

Yorum yapın