Sağlık Bakanlığına Dilekçe Örneği

Sağlık Bakanlığına Dilekçe Örneği

Sağlık Bakanlıkları, tüm hastanelerin bağlı olduğu kurumdur. Gittiğiniz bir hastanede karşılaştığınız sorun yada sorununuz varsa, bu sorunların çözümü için şikayet mercisi olarak sağlık bakanlığına başvurabilirsiniz. Diğer kurumlarda olduğu gibi sağlık bakanlığınada dilekçe yazarak şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Yapacağınız şikayeti dilekçe yada direkt sağlık bakanlığı Alo 184 aracılığıyla yapmazsanız yapacağınız şikayetler dikkate alınmayabilir. Bugün sizlere Sağlık Bakanlığına Dilekçe Örneği nasıl oluşturabilirsiniz, onunla alakalı örnek dilekçe paylaşacağız. Aşağıdaki örnek dilekçede hastane şikayeti konu alınmıştır. Siz bu örnek dilekçe üzerinden hangi sorunu yaşıyorsanız onunla alakalı düzenleme yaparak dilekçenizi oluşturabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığına Dilekçe Örneği, Nasıl başvuruda bulunulur.

Sağlık Bakanlığına Dilekçe Yazmak

Hastane yada hastane çalışanıyla alakalı yaşamış olduğunuz bir problem var ise, Sağlık Bakanlığına yada İl sağlık müdürlüklerine detaylı bir dilekçe hazırlayarak göndermeniz gerekiyor. Daha önce dilekçe hazırlamadıysanız ve dilekçe nasıl hazırlanır bilmiyorsanız, aşağıdaki dilekçe metni size yardımcı olacaktır. Hazırlayacağınız dilekçeyi isterseniz posta yolu isterseniz kendi imkanlarınızla iletebilirsiniz. Aşağıdaki metin sadece bir örnek olup geçerliliği yoktur.

Sağlık Bakanlığına Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

………………… İl Sağlık Müdürlüğüne

İlimiz sınırları içerisinde bulunan ………… hastanesinde …… numaralı odada yatmakta olan ……… …………’nın kızıyım. Hastanede oluşan rahatsız olduğum durumu sizlere aktarmak istiyorum. Hastane sorumluları özellikle hemşireler, biz ve diğer hastalar ile ilgilenmiyorlar. Hastalık derecemizin ileri seviyede olmasına ve durumumuzun acil olmasına rağmen, herhangi bir uygulama ya da ek işlem yapılmıyor. Bu sorunu yetkilikere iletmemize rağmen, henüz birşey yapılmadı. …………………… isimli  hastaneden şikayetçiyiz ve bu konuda gerekenin yapılasını arz ederim.

TARİH : ../../….

ADI SOYADI :

İMZA :

Yukarıda hazırlanan dilekçe örnek şablonunu kendi sorunlarınıza göre oluşturabilir ve bu doğrultuda düzenleyebilirsiniz. Sağlık Bakanlığına ya da İl Sağlık müdürlüklerine posta yoluyla veya bizzat kendinizde iletebilirsiniz. Yapacağınız bu başvuru sonrasında işlemleriniz başlayacak olup kısa süre içerisinde sonuç alabilirsiniz. Sitemizde bulunan bu dilekçe örneği tamamiyle bilgilendirme amacı verilmiş olup herhangi bir geçerliliği yoktur.

Yorum yapın